مشاوره و ثبت سفارش تلفنی:  7050669-0912

فواید كشاورزی ارگانیک

Submitted by daryan on ی., 11/12/2017 - 07:24

فواید كشاورزی ارگانیک

 • تولید غذا با کیفیت بالا و مقدار کافی
 • همگامی با طبیعت و نه سلطه بر آن
 • تقویت چرخه‌های بیولوژیکی
 • حفظ و افزایش حاصلخیزی خاک در دراز مدت
 • بهره‌گیری از منابع تجدید شونده تا حد امکان
 • بسته عمل کردن در خصوص چرخه مواد آلی و عناصر غذایی
 • فراهم آوردن شرایطی برای دام‌ها که بتوانند کل رفتار غریزی خود را بروز دهند
 • حفظ تنوع ژنتیکی سیستم کشاورزی با محیط اطراف
 • امکان کسب درآمد برای کشاورزان؛ جلب رضایت آنها و ایجاد محیطی سالم
 • در نظر گرفتن اثرات گسترده‌تر اجتماعی و اکولوژیکی سیستم زراعی.

جنبه‌ اقتصادی کشاورزی ارگانیک

یک نظام کشاورزی پایدار، طبق تعریف باید جواب گویی نیازهای نسل کنونی، بدون مخاطره انداختن نیازهای نسل آینده باشد، ضمن این که بایداز نظر اقتصادی برای کشاورزان و جامعه به طور کلی پایدار و امکان‌پذیر باشد. کشاورزان زیستی با کشت چندین محصول در یک زمان که اغلب با دامداری همراه است تنوع شغلی خود را افزایش می‌دهند. تنوع، مخاطرات اقتصادی را کاهش می‌دهد و باعث خودکفایی در زمینه عناصر غذایی، تغذیه دام، مواد آلی خاک و انرژی می‌شود.

لزوم حركت به سوی كشاورزی ارگانیک

    محصولات ارگانیک استانداردهای بیشتری دارند. گواهی نامه های محصولات ارگانیک به عنوان بیمه هایی است كه در تولید این محصولات از مواد شیمیایی و سمی استفاده نشده است.

    طعم غذاهای ارگانیک بهتر است. گیاهان تولید شده به روش ارگانیک سالم تر بوده و به عنوان غذاهای خوشمزه تر برای تغذیه انسان و حیوانات می تواند به كار رود.

    محصولات ارگانیک خطر بیماری ها را كم می كند. خیلی از مراكز حفاظت محیط زیست دریافته اند كه مواد شیمیایی موجود در آفت كش ها اثرات سرطان زایی و بیماری زایی دارند. كشاورزی ارگانیک یكی از راه های كاهش مصرف سموم شیمیایی و كم كردن این مواد در منابع آب، زمین و هوا است.

    كشاورزی ارگانیک به منابع آبی احترام می گذارد. برای حذف مواد شیمیایی آلوده كننده و دفع نیتروژن در آب باید به منابع آبی و خاكی احترام گذاشت و آنها را درست مصرف كرد. در كشاورزی ارگانیک این موارد به درستی رعایت می شود.

    كشاورزی ارگانیک باعث ایجاد خاك سالم می شود. خاك یكی از منابع اصلی زنجیره غذایی بوده و یكی از اصول كشاورزی ارگانیک ایجاد خاك سالم است.

    كشاورزی ارگانیک الگوبرداری از طبیعت است. كشاورزی ارگانیک برای اكوسیستم متعادل ارزش قایل است. طبیعت زنده نیز شامل تناوب كشت در محصولات علوفه ای و استفاده از گیاهان پوششی و باقی مناطق طبیعی است.

    كشاورزی ارگانیک هدایت كننده تحقیقات تازه است. تولیدكنندگان ارگانیک به عنوان پیشرو در تحقیق عدم استفاده از آفت كش ها و اثرات مضر آن بر محیط زیست هستند.

    تولیدكنندگان ارگانیک در جهت تنوع زیستی تلاش می كنند. از دست دادن تعداد زیادی از گونه ها (تنوع زیستی) یكی از نگرانی های دانشمندان محیط زیست است. به همین دلیل خیلی از كشاورزان ارگانیک درصدد هستند تا گونه های معمولی و بومی را حفظ كنند.

    كشاورزی ارگانیک به حفظ سلامت جوامع روستایی كمك می كند. كشاورزی ارگانیک به دلیل سطوح كم آب جوامع روستایی، مفید است و منجر به افزایش درآمد آنها می شود.

فواید كشاورزی ارگانیک
 • در تماس باشید:
طراحی سایت: دروپال