مشاوره و ثبت سفارش تلفنی:  7050669-0912

کشاورزی ارگانیک در ایران

Submitted by daryan on ی., 11/12/2017 - 07:21

کشاورزی ارگانیک در ایران

علیرغم وجود مصادیق نسبتاً زیادی از کشاورزی ارگانیک در ایران، متأسفانه به دلیل فقدان اطلاعات مدون در این زمینه، آمار مستندی وجود ندارد. اما شواهد موجود حاکی از آن است که فقدان هرگونه نظارت بر سلامت محصولات کشاورزی قبل از مصرف را تقریباً می‌توان به عنوان واقعیتی تلخ و تأسف‌انگیز پذیرفت.

نظارت بر سلامت محصولات کشاورزی دارای دو مرحله کاملاً قابل تمایز «تولید» و «عرضه» می‌باشد. در مرحله تولید تنها در صورتی امکان ردگیری و شناسایی کشاورز و تولید کننده متخلف احتمالی در استفاده بی رویه و غیر مجاز از سموم و کودهای شیمیایی وجود دارد که هر محصول تولیدی دارای شناسنامه یا بارکد مشخص باشد. بارکد در سامانه تولید و عرضه محصولات کشاورزی و به طور کلی در اقتصاد کشاورزی کشور قابل رهگیری و شناسایی در مراحل مختلف از زمان خروج ازمزرعه تا خانه مصرف کننده است.

براساس قوانین و مقررات موجود از جمله ماده 28 قانون حفظ نباتات مصوب سال 1346، «بهداری‌های هر منطقه موظفند میوه‌ها، صیفی، تره‌بار و سایر مواد خوراکی سمپاشی شده را قبل از عرضه به بازار معاینه و در صورت موجود بودن بقایای سم، موضوع را به شهرداری و سایر مقامات مربوطه اعلام و از فروش آنها جلوگیری کنند». براساس تبصره همین ماده تعیین مقدار باقیمانده مجاز هر یک از سموم حسب مورد به عهده موسسه تحقیقات آفات و بیماری‏های گیاهی است.

نکته قابل تامل این است که به دلیل وضع و اجرای قوانین و مقررات سخت‌گیرانه بهداشتی در صادرات محصولات مختلف کشاورزی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، تولید کننده و صادر کننده ایرانی دقت و نظارت کیفی لازم را به خرج می‌دهد. ضرورت و اهمیت ارج نهادن به سلامت مصرف کننده هموطن نیز ایجاب می‌نماید که متولیان ذیربط تدابیر لازم را به منظور طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای مقررات مربوط در کشور به عمل آورند تا به موازات بهره‌مندی مصرف‌کنندگان خارجی، هموطنان ایرانی و سایر مصرف‌کنندگان نیز از موهبت مصرف محصول سالم برخوردار گردند.

کشاورزی ارگانیک در ایران
  • در تماس باشید:
طراحی سایت: دروپال